2018.10.12

Otrzęsiny

Dnia 12 października 2018 roku odbyły się otrzęsiny dla nowych uczniów naszej szkoły. Dzień zaczął się od apelu. Było tam krótkie przedstawienie i piosenka dla nauczycieli, ponieważ Święto Edukacji Narodowej w tym roku było w weekend. Po apelu klasy starsze miały około godzinę, by przygotować swoje punkty i zjeść drugie śniadanie. Prawie wszyscy włożyli kolorowe kostiumy zwierzątek. Na szczęście w tym roku zakazano dawania dzieciom słodyczy, więc nie wychodziły one ze szkoły z siatkami pełnymi cukierków i lizaków. To był dobry pomysł także ze względu na zdrowie nowych uczniów. Kiedy gra się zaczęła wszystkie grupy wchodziły do klas i wykonywały różne zadania, które nikomu nie sprawiały trudności, lecz wywoływały uśmiech na twarzy. Zabawa była przednia! Każda klasa miała zadania o innej tematyce, głównie wzorowane były one na magicznych i bajkowych krainach. Pod koniec zabawy na każdym punkcie dzieci dostawały naklejkę. Niestety czas był ograniczony, ale i tak wszyscy się świetnie bawili. Nawet oprowadzający i prowadzący znaleźli coś dla siebie. Dzień zakończył się wcześnie i każdy mógł pójść do domu.

Moim zdaniem było genialnie. Uczniowie i nauczyciele doskonale się bawili, przecież to był dzień całej edukacji!

Hania Szustkiewicz klasa 6a