2019.03.20

Otwarta prezentacja prac samodzielnych w klasach 5c i 5d

20.03.2019r., w trzeciej turze, w klasach 5c i 5d odbyła się otwarta prezentacja prac samodzielnych. Otwarta, ponieważ na widowni zasiedli rodzice.Wśród zaproszonych gości pojawili się między innymi: mama Zosi Owsikowskiej, mama Tosi Chrabałowskiej, mama Łucji Żebrowskiej tata Bartosza Bąka, tata Klimka Matulewicza, tata Kacpra Gadomskiego i moja mama. Oprócz Święta Szkoły była to dla nich jedyna okazja, by zobaczyć prace samodzielne. Wydarzenie trwało cztery godziny – od drugiej do szóstej lekcji.

W grupie prezenterów byli m.in.: Klimek, Franek,  Tosia, Zosia, Zuzia Szurek, Ola , Ania , mój brat  Radek i ja. Wszystkie wymienione osoby spisały się doskonale i otrzymały ocenę celującą. Mieliśmy szansę wysłuchać prac m.in. z języka polskiego, matematyki, historii, biologii i geografii. Najlepiej zapamiętałem prezentacje: Klimka z jęz.polskiego, Tosi z biologii i Radka (mojego brata) też z jęz. polskiego. Klimek ubrany w sportowy strój opowiedział o kickboxingu i zaprezentował kilka kopnięć z tej sztuki walki. Tosia przygotowała pracę o Kenii, gdzie spędziła wakacje. Opowiadała ciekawie nie patrząc na slajdy, zaprezentowała różne pamiątki i przysmaki z tego kraju. Na koniec sprawdziła, czy uważnie słuchaliśmy, zadając nam pytania konkursowe. Mój brat przygotował grę ortograficzno – gramatyczną wykorzystując planszę i zasady popularnego Chińczyka. Korzystając z pomocy Tosi, Mateusza i mojej podzielił uczniów na cztery grupy, które miały szansę zagrać. Ze względu na ograniczony czas graliśmy tylko przez piętnaście minut, ale pani Ania, nasza polonistka, obiecała kontynuację w klasach.

Wydarzenie to było dla wszystkich dużym przeżyciem, następna, podobna okazja będzie podczas Święta Szkoły 08.06.2019 r.

Bartosz Tomkiewicz 5c