2005.01.10

Praca naszych rodziców

Przez cały tydzień klasa 1a poznawała różne zawody i dyskutowała na temat ich wagi. Dzieci zastanawiały się, który zawód jest najważniejszy. Przeprowadzały też wywiady z rodzicami. Co rano, przez cztery dni, jeden z rodziców przychodził do klasy i opowiadał o swojej pracy. Uczniowie mieli okazję poznać pracę lekarza, drukarza, radcy prawnego i specjalisty do wdrażania programu lojalnościowego w małych polskich sklepach. Nie wszystkie pytania zadawane podczas wywiadów dotyczyły pracy. Niektóre pierwszaki były zainteresowane przede wszystkim tym, czy rodzice lubią słodycze, lubią jeść i czy mają duży dom. Na szczeście goście udzielający wywiadów nie uchylali się od odpowiedzi nawet na takie pytania.