2013.01.14

projekt III/ klasy 4/ Mogę zmieniać świat

Tematem 3 tury dla wszystkich klas starszych było „Mogę zmieniać świat”. Klasy czwarte w ramach projektu napisały scenariusz, według którego później stworzyły własne przedstawienia teatralne. Wykonały również plakat z przyrody na temat uzależnień, plakat pt.”Mogę zmieniać świat” (plastyka)oraz pracę plastyczną „How to save the global problems”.
Uczniowie zaprezentowali również prace samodzielne o tej tematyce z historii – wielcy odkrywcy, z matematyki – praca z wykorzystaniem figur geometrycznych, przygotowali też prezentacje o polskich kompozytorach oraz na temat historii komputerów. Z nauczycielem religii obie klasy uczestniczyły w pogadance na temat misji i działalności charytatywnej, a klasa 4b przeprowadziła akcję charytatywną w ramach „Adopcji na odległość”.
Najważniejszym jednak wydarzeniem była wizyta w Domu Kombatanta, gdzie uczniowie złożyli wszystkim rezydentom życzenia wielkanocne i podarowali własnoręcznie wykonane pisanki:)