2023.04.28

Projekt III w klasach 4-6

A oto co się działo w III turze projektowej:

Inżynieria w życiu codziennym- uczniowie  pod opieką p. Alicji Olesiejuk wykorzystali wiedzę i umiejętności techniczne do tworzenia użytecznych przedmiotów (niekoniecznie do codziennego użytku).   Przepis na reklamę uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Suwary sprawdzili,  jakie elementy zawiera dobry plakat reklamowy. Receptura została umieszczona na tablicy projektowej. Baby, ach te baby 😉 p. Katarzyna Przybyszewska zapoznała uczniów z wybranymi wielkimi kobietami, które zapisały się w dziejach swoimi dokonaniami politycznymi i nie tylko ;-). Papierowe wariacje z recyklingu, czyli papier mache p. Kornelia Władzińska zapoznała uczniów z  technikę papier marche, a następnie wykonali pracę plastyczną (ozdobna maska). Gry i zabawy sportowe – nieoczywiste p. Filip Wojewoda zaprezentował  nowe zabawy i ćwiczenia- dużo ruchu, dużo śmiechu, dużo nowych zabaw. Vous parlez francais – mówimy po francusku,  w czasie tych zajęć dzieci poznały proste zwroty w języku francuskim- p. Marta Czerniak- Czyżniak. Ideał piękna wczoraj i dziś tym zagadnieniem zajmowali się uczniowie wraz z p. Barbarą Kamińską.  Skandynawskie przygody uczniowie i p. Magdalena Misiak przygotowali mapy krajów skandynawskich, zaplanowali przygody na czas tych podróży, nauczyli się kilku mini-rozmówek po szwedzku. Przyjrzeli się skandynawskim artystom i spróbowali przysmaków z tej części Europy. Z kamerą wśród Pasjonatów uczniowie przygotowali, przeprowadzili i nagrali wywiad z osobami-pasjonatami, którzy mają pasję w różnych dziedzinach życia: np. sportowcy w naszej szkole, zegarmistrz przy ul. Czumy, strażacy itp.  Uczniom towarzyszyła p. Małgorzata Najlepsza. Historyczna gra planszowa podczas projektu uczniowie  wraz z p. Bartoszem Musiałem rozpoczęli tworzenie  własnej historycznej gry planszowej – napisali zasady, narysowali planszę, wymyślili pytania i zagadki, niestety zabrakło czasu aby  zagrać w ich dzieło. Szkoła fotografii to projekt, na który zapraszała uczniów p. Agnieszka Bartoszuk, uczniowie doskonale się bawili, poznali szczegóły techniczne zdjęć oraz próbowali poczuć się  prawdziwymi fotografami.  P. Marzena Czarkowska- Omilion zabrała uczniów w Podróż po świecie filozofii. Uczniowie zastanawiali się: Czy wszystko ma swój początek? Czy wszystko ma swój koniec? Czy może istnieć “nic”? Skąd wziął się świat? Kim jesteśmy?