2012.09.03

Projekt I/klasy 6/W królewskim Krakowie

W ramach projektu uczniowie od początku przygotowywali wspólnie wycieczkę do Krakowa. Na wszystkich lekcjach przed wyjazdem do Małopolski poznawali uroki tego regionu. Wykonali przewodniki po Krakowie w j. angielskim oraz plakat ilustrujący legendę o smoku Wawalskim, poznali symbole chrześcijaństwa w królewskim Krakowie, przygotowali zbiory zadań i rozwiązywali zadania o Krakowie, a także wykonali przewodniki po najciekawszych miejscach Małopolski. Na informatyce przygotowali prezentację multimedialną, na plastyce wykonali prace na temat „Historia zaklęta w murach”. W Krakowie uczestniczyli w lekcji muzyki w Muzeum Narodowym, zwiedzali zabytki Krakowa oraz przekonali się, że to naprawdę królewskie miasto.
Wychowawca i uczniowie klas 6-tych