2013.04.15

Projekt IV/ klasy 4/ W świecie filmu

W ramach tego projektu, tak jak klasy szóste i piąte, uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach filmowych w „Multikinie” w Złotych Tarasach. To były najciekawsze zajęcia na temat filmu: poznaliśmy historię kina oraz zawody związane z filmem (aktor, kamerzysta, reżyser, charakteryzator), jak również dowiedzieliśmy się, jak powstaje scenariusz filmowy.
Tak naprawdę, to wszystkie lekcje w IV turze były poświęcone filmowi. Na muzyce np. poznawaliśmy kompozytorów muzyki filmowej – Wojciecha Kilara czy J.T. Williamsa („Szeregowiec Ryan”, seria filmów z Harrym Potterem). Na języku angielskim wykonaliśmy ilustrowane słowniki angielsko-polskie ze słowami związanymi z tematyką filmową. Na lekcjach matematyki nie tylko oglądaliśmy multimedialne prace samodzielne na temat filmu przygotowane przez uczniów, ale także rozwiązywaliśmy zadania. Jak wszyscy uczniowie klas starszych, wzięliśmy udział w szkolnym konkursie na scenariusz filmu krótkometrażowego o spełnianiu marzeń. Z kolei z przyrody, też jako pracę samodzielną, przygotowaliśmy prezentację multimedialną na temat znanego przyrodnika lub fotografa.
Podsumowaniem projektu były wycieczki do kina: w „Cinema Park Bemowo” uczestniczyliśmy w 4-godzinnym projekcie filmowym „Wszystko o człowieku”, a w kinie w Wola Park relaksowaliśmy się, oglądając film „1000 lat po Ziemi”. To było także nasze pożegnianie roku szkolnego w klasie czwartej:)