2012.03.12

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

W poniedziałek 12 marca br. gościliśmy w naszej Szkole panią Joannę Olech, autorkę popularnych książek dla dzieci. Dynamicznie przebiegające spotkanie obejmowało interesujące gry i zabawy słowne, które przybliżały, a także weryfikowały znajomość treści najbardziej znanych utworów pt. „Dynastia Miziołków”, „Gdzie diabeł mówi…do usług” oraz „Bolek i Lolek. Bal przebierańców”. Z podchwytliwych pytań konkursowych zadawanych przez autorkę niemal zawsze wychodziliśmy zwycięsko. Nikt jednak nie sprostał zadaniu dotyczącemu znajomości ilości palców u obu rąk Bolka i Lolka. Wiele emocji i śmiechu wywołało poszukiwanie wśród uczestników spotkania sobowtóra Miziołka. Poznaliśmy też znaczenie słowa kolokwialny i wiemy już, kiedy można kolokwializmów używać. Z dużą dozą humoru snuliśmy również fikcyjne opowieści, których plastyczne wyobrażenie tworzyła pani Joanna. Spotkanie to sprawiło nam wielką frajdę i z ciekawością będziemy sięgać po następne książki tej autorki.