2012.11.07

Spotkanie klas trzecich z Małgorzatą Strzałkowską

Obie klasy – 3a i 3b – zgromadziły się w jednej sali. Uczniowie czekali w napięciu na przybycie Pani Małgorzaty Strzałkowskiej, autorki wielu książek dla dzieci. W końcu pojawiła się… i niektórzy zdziwili się na jej widok, bo każdy wyobrażał ją sobie zupełnie inaczej. Po przywitaniu się, Pani Małgorzata zaczęła opowiadać nam o swojej pracy. Już od samego początku w górze było mnóstwo rąk, pytaliśmy: co Pani najbardziej lubi robić? w jakich miejscach przychodzi Pani do głowy najwięcej pomysłów na wiersze? Każda odpowiedź była dla nas ciekawa i interesująca. Dowiedzieliśmy się, że Pani Gosia współpracowała kiedyś z firmą Endo. Tak upłynęła pierwsza część spotkania, a po kilkuminutowej przerwie nastąpiła część druga – zajęcia plastyczne. Podczas pierwszej części dowiedzieliśmy się, że różne Stwory w książkach Pani Małgorzaty zostały wykonane z najprzeróżniejszych rzeczy, takich jak warzywa, owoce, zdjęcia różnych strojów, lamp… Nigdy nie przyszłoby nam to do głowy! Okazało się, że teraz każde z nas ma wykonać takie Stwory z liści, które przynieśliśmy. Powstały bardzo różne ludki i nie tylko – były też rakiety kosmiczne i owoce. Na koniec powstała piękna galeria naszych prac. A potem stanęliśmy w kolejce po autograf Pani Małgorzaty i na tym zakończyło się nasze spotkanie 🙂 (Martyna Piskorz, 3b)

Link do galerii