2018.10.16

Strażacy w naszej Szkole

W dniu 16 października br. uczniowie i uczennice klas zero oraz klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach ze strażakami. Pan Mariusz Dragan, aspirant z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  m.st. Warszawy wykorzystując filmy edukacyjne przekazał wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wyjaśniał, w jaki sposób zachować się w przypadku wystąpienia pożaru w domu, w szkole, w lesie lub na łące. Uczniowie i uczennice nauczyli się i sami przećwiczyli, w jaki sposób reagować, gdy zapali się na kimś ubranie oraz jak prawidłowo zaalarmować służby ratunkowe przez telefon. Dzieci poznały znaki ewakuacyjne oraz zasady bezpiecznej ewakuacji. Dużą atrakcją dla uczniów i uczennic naszej Szkoły było poznanie pełnego rynsztunku strażaka, wozu strażackiego oraz sprzętu ratowniczego i gaśniczego, wykorzystywanego do ratowania ludzkiego życia. Pan Mariusz wręczył wszystkim uczestnikom zajęć opaskę odblaskową z numerami telefonów alarmowych 998 i 112, a uczniowie i uczennice dziękując za spotkanie przekazali strażakom laurki. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Dagmara Zahuta