2014.10.20

Święto Chleba

W poniedziałkowy poranek, 20 października 2014 roku w szkolnej stołówce zostały zaprezentowane chlebowe arcydzieła domowego wypieku. Aromatycznie pachnące, świeżutkie i pulchne chleby: na zakwasie, ze słonecznikiem, z siemieniem lnianym, wieloziarniste, pszenno-żytnie, razowe, ze śliwkami, z orzechami i miodem, a nawet „zdrowy włodarkowy”. Do konkursu zgłoszono 35 chlebów, które jury ze smakiem degustowało. Biorąc pod uwagę konkursowe kryteria, przyznano następujące miejsca: I miejsce – Adrian Raczyński z kl. 1c za „Tradycyjny chleb razowy i chleb razowy ze śliwką”, I miejsce – Piotrek Włodarkiewicz z kl. 3a za „Chleb zdrowy włodarkowy”, II miejsce – Julia Wójcik z kl. 1b za „Chleb pszenno-żytni na zakwasie”, III miejsce – Marta Kowalak z kl. 2a za „Chleb Martusi”. Ponadto wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie i uczennice: Marlena Książkiewicz z kl. 2b za „Chleb na zakwasie z ziarnami”, Bartek Ciborowski z kl. 2b za „Chleb z ziarnami”, Seweryn Łukaszczyk z kl. 0 za „Chleb z siemieniem lnianym”, Sergiusz Łukaszczyk z kl. 0 za „Chleb ze słonecznikiem”, Maja Kończak z kl. 3b za „Chleb domowy wieloziarnisty”. Szczególne podziękowania i uznanie należą się również pozostałym uczestnikom konkursu, którzy w gronie rodzinnym podtrzymują piękną polską tradycję domowego wypieku chleba. Z dumą oznajmiamy, iż są to następujący uczniowie i uczennice: Dominika Kowalska z kl. 1a, Antek Żyłkowski z kl. 1c, Lena Załuska z kl. 2a, Agnieszka Lewandowska z kl. 1c, Wojtek Lewandowski z kl. 3a, Michał Białek z kl. 0, Zuzia Rozen z kl. 1a, Antek Jaśkowiak z kl. 1c, Zuzia Lejwoda-Borucka z kl. 1b, Gabrysia Kocjan z kl. 2b, Mateusz Olczyk z kl. 1c, Szymon Kozioł z kl. 2b, Adrian Kazerooni z kl. 3a, Maja Kucharczyk z kl. 1a, Zosia Maciołek z kl. 2b, Witek Zakrzewski z kl. 2a, Alicja Wójcik z kl. 1b, Patryk O’Connor z kl. 1b, Kalina Iwanienko z kl. 1b, Hania Hordyńska z kl. 3a, Franek Hordyński z kl. 1c, Amelka Radzewicz z kl. 1b, Gaja Gadomska z kl. 0, Krzyś Sulik z kl. 1c, Adam Sulik z kl. 3a.