2017.10.13

Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej

Dnia 13 października 2017 roku w naszej Szkole odbył się „Dzień Nauczyciela”. Klasy czwarte przygotowały uroczysty apel z okazji tego święta. Przy pomocy pani Bożenki Walczak uczniowie odegrali różne scenki związane z szkołą, np. pokaz mody (stroje dla nauczycieli), krótkie scenki z życia pewnej klasy, także poradnik, jak rozróżnić nauczyciela od ucznia. Pierwsze klasy, składając nauczycielom najlepsze życzenia, zaśpiewały piosenkę pod tytułem „Piosenka o szkole”. Na pierwszych dwóch lekcjach odbyły się Otrzęsiny klas pierwszych i nowych uczniów z klas 2-6.

Widownia była zachwycona całym apelem. Najbardziej zachwyceni występem swoich uczniów byli nauczyciele. Dla nowych uczniów przygotowane były różne atrakcje i zabawy. Po Otrzęsinach pierwszaki, a także nowi wychowankowie, byli pasowani na uczniów naszej Szkoły. Pan Filip Wojewoda, w stroju profesora, z dużym ołówkiem w ręku, mianował wszystkie nowe dzieci na „prawilnego” ucznia.

Według mnie dzień udał się idealnie. Wszystkim Nauczycielom życzymy dużo dobrego, a uczniom dziękujemy za przygotowanie tego święta.

Hubert Piątkowski 4b