2022.12.20

Szlachetna Paczka klas 6ab- relacja wolontariusza z wręczenia prezentów

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Anna z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina była bardzo zaskoczona, spodziewali się głównie rzeczy przeznaczonych dla pana Marka, a wszyscy otrzymali wiele paczek. Najbardziej ucieszyła się siedmioletnia Katarzyna i nie ukrywała emocji. Pani Anna była mocno wzruszona i zszokowana ilością paczek. Panowie Marek i Grzegorz również byli bardzo zaskoczeni ogromem pomocy. Ustawienie prezentów w pokoju pana Marka było dla nas nie lada wyzwaniem, paczki wypełniły całą przestrzeń. Na wspólne rozpakowywanie nie trzeba było długo namawiać i cała Rodzina uczestniczyła w tym. Komoda, fotel i piękny stolik były, jednym z marzeń pana Marka, których spełnienie przyśpiesza wkroczenie w nowy etap, samodzielnego życia. Dzięki temu Rodzina może dokończyć przystosowanie pomieszczenia dla osoby niepełnosprawnej i dzięki temu, pan Marek będzie miał więcej swobody w poruszaniu się i będzie mógł samodzielnie poruszać się na wózku i wychodzić na zewnątrz domu. Mała Katarzyna nie kryła radości na widok konika z tęczową grzywą, o którym od dawna marzyła. Równie wiele radości przysporzyły książki, które od razu po rozpakowaniu wyniosła do swojego pokoju. Piękne ubrania zarówno dla niej jak i rodziców i wujka ucieszyły wszystkich. Radio i mikrofalówka są dopełnieniem do nowego pokoju pana Marka i bardzo go ucieszyły. Pani Anna była zachwycona prezentem, przepiękne kolczyki przeszły jej najśmielsze oczekiwania. Cała Rodzina była bardzo zaskoczona, że ktoś kto ich nie zna dołożył tylu starań, aby sprawić im radość. Zaskoczenie i wzruszenie pogłębiła piękna kartka z życzeniami. Pani Anna zadeklarowała, że w przyszłym roku chciałaby sama zgłosić się jako wolontariuszka i pomagać innym rodzinom.

Słowo od Rodziny

Początkowo cała Rodzina była bardzo onieśmielona, ale gdy pierwszy szok minął pani Anna prosiła, aby przekazać płynące z głębi serca podziękowania Darczyńcy i że nie spodziewali się takiej wielkiej życzliwości. Są ogromnie wdzięczni i wzruszeni. Nigdy nie prosili o pomoc, choć wiele razy było im trudno w życiu, dlatego tym bardziej teraz i w takiej formie otrzymana, dała im wiele radości i siły.

Słowo od Wolontariusza

Chciałbym Państwu ogromnie podziękować, przede wszystkim Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Uczniom, a także Panu Kierowcy, który dostarczył paczki. Jesteście niesamowitymi ludźmi i wierzę, że zmienili Państwo na stałe życie Rodziny pani Anny i jej niepełnosprawnego brata. Otrzymali ogrom życzliwości! Kontakt z Państwem był dla mnie przyjemnością – tacy ludzie, jak Państwo inspirują do tego, żeby stawać się lepszym człowiekiem. Nauczyciele, dla których praca jest swoistym posłannictwem, którzy poświęcają swój wolny czas, aby wraz z Uczniami jechać ponad 100 km w niesprzyjających, zimowych warunkach, aby uczestniczyć w przekazaniu paczek, jest godna podziwu i szacunku. Jestem wzruszona, że Uczniowie, pod Państwa przewodnictwem, uczą się empatii, chęci pomocy i dzielenia się potrzebującymi. Wierzę, że dobre praktyki zaowocują. To, jak Państwo postarali się, żeby paczka była prawdziwym prezentem – to coś pięknego. Każda paczka była piękna i pięknie zapakowana. Życzę Państwu: Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Uczniom i Panu Kierowcy, pełnych pokoju, radości i dobrych wzruszeń Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego co najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki