2014.11.19

The British Music Day

19 listopada odbyła się w Szkole Podstawowej doroczna impreza anglojęzyczna, tym razem pod hasłem „The British Music Day”. W zabawie udział wzięły klasy 0-6 i nauczyciele. Konkurencje, w których rywalizowali uczniowie, to nauka tańca, angielskich piosenek, słownictwa związanego ze stylami muzycznymi Wielkiej Brytanii oraz najważniejszymi zespołami muzyki brytyjskiej. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 3b, a w kategorii klas 4-6 klasa 5b. Uczniowie przebrali się za gwiazdy muzyki brytyjskiej. Przebrania okazały się wyjątkowo pomysłowe. Niesamowitą inwencją w tej dziedzinie wykazali się również nauczyciele. Za strój zostały wyróżnione dwie panie – Monika Chludzińska i Bernadetta Kondratowicz. Wszyscy doskonale się bawili, a niektórzy jeszcze dzisiaj, spacerując po korytarzach szkolnych, podśpiewują brytyjskie przeboje.