2017.11.11

Uroczystość 11 listopada w DPS Kombatant

Dnia 10 listopada klasy 6 i 3 wraz z nauczycielami odwiedziły DPS Kombatant, żeby uczcić rocznicę Odzyskania Niepodległości. W trakcie spotkania wspólnie z kombatantami zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne, między innymi: „Legiony”, „Pierwsza Brygada”, „I tak sobie śwista”, „Ułani”.  Uczniowie  klas szóstych recytowali wiersze traktujące o miłości do Ojczyzny. Mieliśmy również okazję wysłuchać wiersza, który napisał i wyrecytował pan Leszek oraz wiersza przedstawionego przez panią Stasię. Co ciekawe, pani Stasia uczyła się tego wiersza w latach trzydziestych, będąc w klasie trzeciej szkoły podstawowej, a mówiła tak, jakby uczyła się go wczoraj. Było to bardzo wzruszające spotkanie dla uczniów, a przede wszystkim dla Kombatantów.