2019.02.14

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Życie i zdrowie ludzkie jest bezcenne, dlatego już najmłodsi uczniowie naszej Szkoły uświadamiają sobie konieczność niesienia pomocy poszkodowanym. W czwartek, 14 lutego br. uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadzili wyspecjalizowani instruktorzy ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Warsztaty rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem, które miało  uświadomić, jak ważna jest szybka i prawidłowa interwencja w ratowaniu życia drugiego człowieka. Zademonstrowali, jak prawidłowo wezwać pomoc i jakich informacji należy udzielić dyspozytorowi, gdy dzwoni się pod numer alarmowy. W trakcie szkolenia instruktorzy wyjaśniali, kiedy i w jaki sposób należy rozpocząć reanimację, gdzie można znaleźć defibrylator i w jaki sposób go użyć. Następnie pod czujnym okiem specjalistów uczniowie wykonywali ćwiczenia z użyciem fantomów. Dzięki tym warsztatom pozyskali szczególną wiedzę i umiejętności, a także uświadomili sobie, jak ważne jest bycie odpowiedzialnym za siebie i innych.