2024.05.28

Wernisaż w Poznaniu

W upalny wtorek 28.05 wolontariusze i kandydaci do wolontariatu Szkolnej Galerii Sztuki udali się na wernisaż wystawy „Postimpresjonizm” w Piątkowskiej Szkole Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Bardzo ciepło zostaliśmy przyjęci i oprowadzeni po tej ciekawej szkole. Mini-wykład o postimpresjonistach i prezentacja Szkolnej Galerii Sztuki zupełnie odwróciły naszą uwagę od burzy szalejącej za oknami. Deszcz przestał padać, kiedy dotarliśmy do Rogalina na zwiedzanie Pałacu Raczyńskich i przez nich zaprojektowanej Galerii Malarstwa (ogromny obraz Matejki „Dziewica Orleańska” i wiele innych dzieł np. Fałata czy Axentowicza, których kopie mamy w Szkolnej Galerii). To był dzień pełen artystycznych wrażeń!