2018.06.20

Współpraca ze Szkołą Podstawową w Purdzie

W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy współpracę z SP w Purdzie w woj. warmińsko-mazurskim. Jesienią 2017 roku  odwiedziliśmy  kolegów i koleżanki, z którymi nawiązaliśmy współpracę już rok wcześniej. Klasy siódme spędziły dwa  urocze dni integrując się z uczniami w Purdzie. Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych oraz w grze terenowej. Odwiedziliśmy Wrota Warmińsko-Mazurskie i kilka innych ciekawych przyrodniczo miejsc.  Edward Cyfus – znawca i badacz gwary warmińskiej specjalnie dla nas przyjechał do Purdy  z ciekawym wykładem . Uczniowie z Purdy przyjechali do nas z rewizytą w grudniu 2018. Zorganizowaliśmy wspólną  grę po warszawskiej starówce, odwiedziliśmy PKiN, pałac w Wilanowie i wspólnie obejrzeliśmy „Balladynę” w Och- Teatr. Uczniowie z Purdy nocowali w naszej szkole. Zawiązały się znajomości . Po dziś dzień kwitnie wymiana korespondencji mailowej. W maju 2018 odwiedziliśmy ponownie naszych przyjaciół z Purdy. Tym razem klasy szóste poprowadziły zajęcia o malarstwie w klasach młodszych oraz w przedszkolu. Cieszymy się, że współpraca się rozwija i obie strony czerpią z tego korzyści. Poza sympatycznymi kontaktami my mamy okazję obcować z przepiękną, warmińską przyrodą, a oni korzystają z uroków stolicy. W nowym roku szkolnym mamy zaplanowane kolejne spotkanie.

Na uwagę zasługuje fakt, że w Bibliotece Gminnej w Purdzie cyklicznie organizujemy wystawę obrazów z naszej Szkolnej Galerii Sztuki. Mieszkańcy wsi odwiedzając bibliotekę. mają okazję podziwiać nasze dzieła. Galeria w bibliotece cieszy się ogromnym powodzeniem.