2022.12.06

Wszechnica

We wtorkowy, mikołajkowy dzień 6.12.2022 mieliśmy okazję uczyć i bawić się wspólnie. Bez podziału na klasy, za to z podziałem na zainteresowania:). Po trzech latach wróciła do naszego szkolnego życia Wszechnica szkolna. Uczniowie klas 4-6 wybierali, w jakich wykładach i warsztatach będą brali udział. Musieli wybrać jeden wykład i 3 warsztaty z bogatej oferty nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek.

Oto lista wykładów: Iluzje i złudzenia, Bitwa pod Wiedniem, Wynalazki, które zmieniły świat, Kryminały i kryminaliki – książki dla każdego, Kryminały i kryminaliki – książki dla każdego, Król Lew- fakty i mity na temat afrykańskiego buszu, Magia sztuki, Ozdoby i błyskotki, Biżuteria na przestrzeni wieków, Świat z perspektywy talerza.

A to lista warsztatów: Świąteczne łamigłówki, Świąteczne poszukiwania Ducha Świąt Bożego Narodzenia, Wynalazki, które zmieniły świat, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, Turniej unihokeja dla chłopców, Turniej unihokeja dla dziewcząt, Rysujemy komiks, Deacupage, Historia medycyny, Dawne pismo niemieckie – jak pisać neogotykiem? , Gry i zabawy, Jak skutecznie się uczyć?, Lekcja gracji i relacji, Lekcje Marii Skłodowskiej-Curie – czego noblistka uczyła dzieci? , Wykreślanki i rebusy o postaciach historycznych, Robimy świątecznego bałwanka , Impresje muzyczne , Tworzymy proste iluzje na papierze, Biżuteria ze sznurka, Słyszeć rękoma.

I właśnie ta możliwość wyboru była jednym z elementów bardzo pozytywnej oceny tego wydarzenia. Naszym uczniom podobało się także to, że wykłady i warsztaty w dużej mierze prowadzili ich starsi koledzy, uczniowie klas 7-8 a nawet licealistki. Warsztat  dziewcząt z LO pt. „Robimy świątecznego bałwanka” został bardzo dobrze odebrany przez wszystkich uczestników.  Z ankiety, którą uczniowie wypełniali na zakończenie Wszechnicy, dowiedzieliśmy się że:  88%  uczniów  podobała się ta forma nauki,  12%  uczniów było odmiennego zdania. Aż 44 uczniów widziałoby się w roli prowadzących następną Wszechnicę.  Mamy nadzieję, że dotrzymają słowa:)

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie podczas tegorocznej Wszechnicy. Dzięki Wam ten dzień był wyjątkowy!