2023.04.05

Wszechnica II

Tym razem w środę przed feriami wielkanocnymi odbyła się po raz drugi Wszechnica szkolna. Bez podziału na klasy, za to z podziałem na zainteresowania:) uczniowie klas 4-6 wybierali, w jakich wykładach i warsztatach będą brali udział. Musieli wybrać jeden wykład i 3 warsztaty z bogatej oferty nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek.

Oto lista wykładów: Polacy na frontach I wojny światowej, Trendy modowe wczoraj i dziś, Atrakcje turystyczne w Warszawie, Duchy polskie, Historia i rozwój weterynarii, Co mówi nasze ciało, Mistrzostwa Europy, Tajemny kod kwiatów, Kiedy since fiction staje się rzeczywistością.

Oto lista warsztatów: Robimy makietę zamku, Robimy pyszne kanapki, Pisanki decupage, Kartki wielkanocne, Jak zmieniał się makijaż w XX wieku, Atrakcje turystyczne w Warszawie, Wiosenne poezjowanie, Stres- przyjaciel czy wróg, Akcja- interakcja- zabawy grupowe, Rysujemy mangę, Detektywi na tropie, Relatywizm czyli filozofia w pigułce, Tworzymy muzykę na smartfonie, Czar zapomnianych gier stolikowych, Ringo, Deskorolkowe info.

Tym razem także okazało się, że zdecydowanej większości uczniów podoba się taka forma nauki. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i liczymy na Wasze pomysły już w przyszłym roku. 🙂