2023.09.24

Wycieczka klas 5 – Wielkopolska

Wrzesień to czas wycieczek. W tym roku szkolnym 2023/24 piątoklasiści odwiedzili Wielkopolskę. Pierwszego dnia zwiedzili Arboretum w Kórniku oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Drugi dzień poświęcili na Poznań. Zwiedzili Bazylikę Archikatedralną, gdzie najcenniejsza jest Złota Kaplica. Imponująco prezentowała się Cesarska Dzielnica. Stary Rynek – wizytówka Poznania, niestety wciąż rozkopana. Uwagę uczniów zwrócił renesansowy Ratusz – dzieło Jana Baptysty, gdzie w południe na jego wieży koziołki się trykały i turystów pozdrawiały. W stolicy Wielkopolski robili także rogale świętomarcińskie, a potem je konsumowali. Jednak największą atrakcją tego dnia była Malta Ski i kolejka Adrenaline. Z zachwytem 500-metrowy tor pokonywali i wysoki poziom adrenaliny osiągali. Uciechom nie było końca.

Trzeciego dnia swoje oblicza odsłoniła przed nimi pierwsza stolica, czyli Gniezno. Tu przypomnieli sobie Piastów dzieje, z Mieszkiem II i Chrobrym na czele. Dodatkowo dzieci królicze rzeźby odkrywały i przy tym historię miasta poznawały. Wszyscy wrócili do Warszawy niezmiernie zadowoleni i pełni wrażeń.