2005.10.04

Wycieczka klas piątych do Poznania

4 października uczniowie klas piątych pod czujną opieką p.Basi Kamińskiej, p. Joasi Piechny oraz p. Filipa Wojewody wyruszyli na trzydniową wycieczkę po Wielkopolsce. Uzbrojeni w karty z zadaniami już pierwszego dnia odwiedzili wiele ciekawych miejsc, m.in.: Gniezno, Ostrów Lednicki, Muzeum Miniatur w Pobiedziskach. W końcu szczęśliwie dotarli do schroniska młodzieżowego, w którym zjedli pyszną kolację i świetnie bawili się na imprezie z okazji urodzin Karola Wrześniewskiego. Następnego dnia dzielnie i wytrwale poznawali zabytki Poznania. Najwspanialszą atrakcją, i to nie tylko dla uczniów, okazały się jednak zjazdy na bobslejach oraz plac zabaw na Malcie. Wieczorem odbył się konkurs na najlepszą piosenkę o Poznaniu, w którym zwyciężył duet Monika Żerkowska i Wojtek Rebejko. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Trzeciego dnia wszyscy musieli wracać do Warszawy. W drodze powrotnej odwiedzili jeszcze Białą Damę w Zamku Kórnickim i p. Marka Fiedlera w Puszczykowie. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Warszawy, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice. Wszyscy marzyli o kolejnej wycieczce za rok.