Kronika

2007.09.19

Wycieczka klas trzecich

W środę 19.09.2007 pod opieką pani Eli, pani Agnieszki i pani Małgosi wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Biskupina i Torunia.
W Biskupinie uczestniczyliśmy w corocznym Festynie Archeologicznym. Oprócz zwiedzania słowiańskiej osady, mieliśmy okazję obejrzeć pracę garncarzy, tkaczy, jubilerów, kowali i wielu innych rzemieślników. Przymierzaliśmy stroje dawnych wojowników, obserwowaliśmy stare tańce i zabawy, degustowaliśmy dawne wypieki.
Potem wybraliśmy się na przejażdżkę kolejką wąskotorową do Wenecji. W czasie drogi zaatakowali nas kowboje. Naprawdę!!! Na szczęście była to tylko inscenizacja. Następnie udaliśmy się na obiadokolację i nocleg do ośrodka sportowego w miejscowości Gozdawa. Tam też korzystaliśmy z basenu.
Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Kruszwicy, żeby obejrzeć Mysią Wieżę, a potem zwiedzać przepiękny Toruń. W Żywym Muzeum Piernika sami piekliśmy pierniki. To było bardzo ciekawe! Mieliśmy też czas na upragnione zakupy pamiątek i słynnych toruńskich pierników.
Do Warszawy wróciliśmy późnym wieczorem. Byliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, bo wyjazd był bardzo udany. Klasy trzecie