Kronika

2023.09.22

Wycieczka na Dolny Śląsk klasy 7ab

Wycieczka krajoznawcza na Dolny Śląsk klas 7ab dzięki sprzyjającej pogodzie i dzielności uczniów została zrealizowana w 100 % i charakteryzowała się ogromnym bogactwem przyrodniczym.

Pierwszy dzień: dojazd do Jeleniej Góry został urozmaicony długim spacerem po Wrocławiu. Przeszliśmy niejeden most i znaleźliśmy niejednego krasnala, by na koniec podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Drugi dzień okazał się być prawdziwą ucztą dla oczu i sprawdzianem dla nóg wszystkich uczestników. Zdobyliśmy Śnieżkę, odwiedziliśmy polskie Rapa Nui o imieniu Słonecznik oraz spotkaliśmy się z Pielgrzymami. Na koniec była uczta dla duszy: świątynia Wang oraz dla ciała: lody, wielkie i bardzo zasłużone.

Trzeci dzień naszej eskapady przebiegł pod znakiem wspaniałej pogody i cudownych widoków. Zobaczyliśmy: dwa piękne wodospady: Kamieńczyka i Szklarki, skałę Chybotek, panoramę Karkonoszy zwaną Złotym Widokiem oraz Zamek Chojnik.

Zaś w drodze powrotnej zrobiliśmy postój w Krainie Wygasłych Wulkanów, by móc podziwiać odsłonięte wnętrze jednego z nich, występujące pod nazwą: „Małe Organy Myśliborskie”.