2024.09.20

Wycieczka klas 7 – Funka

Funka przywitała siódmoklasistów piękną pogodą. Już w dniu przyjazdu uczniowie poznawali tajniki pierwszej pomocy, brali udział w zajęciach kulinarnych, a dzień zwieńczyli seansem kinowym. Środa upływała równie ciekawie – od zabawy do nauki: edukacja dla bezpieczeństwa (czyli jak sobie radzić w przypadku zagrożenia), II część zajęć z pierwszej pomocy, budowanie szałasów, ale też rękodzieło, mölky, bumper-ball, archery-tag. W wolnych chwilach gra w siatkówkę, koszykówkę, trampoliny, kort tenisowy. Do wyboru, do koloru, a na koniec dnia jeszcze podchody!
Trzeci dzień pobytu był przebogaty w nowe wiadomości: po śniadaniu ciąg dalszy informacji z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa, po obiedzie wykład o zagrożeniach dzisiejszego świata, przed kolacją nieco rozluźnienia, lecz nadal z intelektualnym zacięciem, czyli zabawa „Poszukiwany”. Nie obyło się też bez kolejnych zajęć kulinarnych. W czasie między spotkaniami edukacyjnymi: tenis ziemny, łucznictwo, hulajnogi, deskorolki. Siódmoklasiści są już mistrzami znajdowania przestrzeni na czas wolny. A o zmroku – ognisko!
Ostatni dzień pobytu w Funce to był czas podsumowań. Siódmoklasiści odbyli III część kursu z pierwszej pomocy, poznali ważne dla ich bezpieczeństwa piktogramy (ich kolory i znaczenie), odbyli też drużynowy bieg na orientację, czyli „Geo-caching”. Choć ważnym punktem dnia było wspomniane podsumowanie wiadomości, to najwięcej emocji budził przede wszystkim test wiedzy z edukacji dla bezpieczeństwa. Mimo wielu obaw przed tym sprawdzianem, pobyt został zwieńczony uśmiechami i pięknym grupowym zdjęciem nad Jeziorem Charzykowskim. I tym sposobem Funka miło zapisała się w pamięci uczniów klas siódmych.