2019.04.26

XIV Dzień Ziemi

W tym roku po raz czternasty mieliśmy bawić się i uczyć podczas obchodów Dnia Ziemi. Planowaliśmy zajmować się sprawami rzeki Wisły, dowiedzieć się, czy woda w Wiśle jest czysta, jakie zwierzęta ją zamieszkują, czy nad Wisłą jest bezpiecznie, co możemy zrobić, żeby oszczędzać wodę. Do udziału              w festynie zaprosiliśmy instytucje, które zajmują się ekologią. Od lat towarzyszyć nam miał Greenpeace    i Eco patrol Straży Miejskiej. W tym roku swój udział zapowiedziały między innymi MPWiK , Policja Rzeczna, biura turystyczne związane ze sportami wodnymi. Patronat medialny nad imprezą miało objąć czasopismo National Geographic Kids.Niestety impreza nie odbyła się. Odwołaliśmy ją na tydzień przed finałem. Postanowiliśmy solidaryzować się ze strajkującymi nauczycielami, wieloletnimi bywalcami naszej imprezy. Do udziału w imprezie zgłosiło się około 800 uczniów bemowskich szkół i przedszkoli.

Elżbieta Borsuk-Sorota