2024.04.20

XVI Dzień Ziemi na Bemowie

Zespół Szkół STO na Bemowie 19 kwietnia 2024 roku, po raz szesnasty zorganizował obchody Dnia Ziemi – festyn i grę terenową.
W obchodach XVI Dnia Ziemi na Bemowie wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej z dziewięciu bemowskich placówek. Na terenie naszej szkoły i pobliskiego Parku Górczewska zwanego „Parkforajdą” bawiło się około 500 dzieci z 26 klas. Punkty gry terenowej i festynu obsługiwali uczniowie klas 6-8 naszej szkoły.
Tym razem organizatorzy skupili się na tzw. „zielonym transporcie”. Przekonywaliśmy uczestników do porzucenia samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, roweru lub poruszania się pieszo. Mamy nadzieję, że hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi na Bemowie: „W dobrej wierze jeżdżę po mieście na rowerze” stanie się kolejnym ekologicznym nawykiem młodych mieszkańców naszej stolicy!
Mimo wietrznej pogody nie zabrakło nam ani sił ani uśmiechu. Zarówno nauczyciele, jak i dzieci wysoko ocenili organizację i merytoryczną stronę imprezy.