2018.05.24

Zbiórka książek dla Fundacji „Dr Clown”

Fundacja „Dr Clown” pomaga chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych organizując zespoły wolontariuszy „doktorów clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię. Dzieci mogą wtedy, choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

W dniach 23–24.05.2018 r. nasza szkoła postanowiła wspomóc tę fundację w postaci zbiórki dziecięcych książek, filmów oraz audiobooków dla dużych i małych dzieci. Do naszej akcji przyłączyło się również Przedszkole Publiczne „Nasze Ananasy” przeprowadzając zbiórkę w swojej placówce.

Udało nam się zebrać kilkaset książek i kilkadziesiąt filmów DVD. W tym roku koordynatorką akcji była czwartoklasistka Agnieszka Lewandowska, która pod czujnym okiem Zosi Skrzypek (poprzedniej koordynatorki) zawiadywały zgraną ekipą Zdobywców Odznak Bibliotecznych.