2011.09.15

Zerówkowe święto pieczonego ziemniaka

15 września 2011 roku zerówki wybrały się do Lasu Bemowskiego by obchodzić święto pieczonego ziemniaka. Było to pierwsze wyjście tych dzieci na wycieczkę. Z samego rana dotarły one na przystanek autobusowy stosując w praktyce wszystkie wiadomości, zdobyte wcześniej na lekcjach, dotyczące przepisów bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie bez problemów dojechały do lasu na Bemowie. Tuż po przybyciu na miejsce zostało rozpalone ognisko i dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące historii przywiezienia ziemniaków do Europy, a następnie do Polski oraz tajniki ich uprawy i liczne sposoby ich zastosowania. Następnie dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach z wykorzystaniem ziemniaków (turlanie ziemniaka, podawanie ziemniaka w rzędach, bieg rakiem z ziemniakiem). Zwieńczeniem imprezy było zjedzenie samodzielnie zawiniętych przez zerówkowiczów w aluminiowe mundurki ziemniaków upieczonych w ognisku. Po sprzątniecie śladów swojej obecności dzieci, z uśmiechem na ustach, wróciły autobusem do szkoły.

Link do galerii