2019.03.07

Muzeum Powstania Warszawskiego 5c

Dnia 7 marca 2019 klasa 5d wraz z paroma osobami z klasy 5c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Z szkoły wyjechaliśmy o 9:15 i jechaliśmy tramwajem i autobusem ok. 45 minut. Na miejscu czekaliśmy 10 min. na naszą przewodniczkę.Gdy pani zabrała nas do pokoju, w którym znajdował się duży drewniany stół, wielu z nas  poczuło się jak gdybyśmy uczestniczyli w   tajemniczej naradzie o Powstaniu.Najpierw pani dała nam strony z Kuriera Warszawskiego i poprosiła nas o zakreślenie najskuteczniejszych (według nas oczywiście) punktów, jak utrudnić pracę nazistom.Gdy wszyscy już wykonali zadanie, Pani przewodniczka postanowiła zabrać nas na 20min. do głównej części muzeum,w której oglądaliśmy dawne biało-czerwone opaski na ramię,wraz z ich przezwiskami.Na koniec pobytu wróciliśmy do pokoju,w którym opisywaliśmy zdjęcia z powstania.Gdy powoli dochodziła 13:00 musieliśmy pożegnać się z naszą przewodniczką i szybko pędzić do szkoły.

Ola Gardocka