2019.06.18

Projekt Purda

Współpraca ze Szkołą Podstawową im. Tadeusza Pezały w Purdzie kwitnie. W listopadzie 2018 roku siódmoklasiści z SP w Purdzie odwiedzili nas w Warszawie. Mieli okazję zwiedzić niektóre atrakcje stolicy. Uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej przez uczniów naszej szkoły. W lutym i maju br. odwiedziliśmy Purdę, m.in. w celu wymiany obrazów ze Szkolnej Galerii Sztuki. Kolejny rocznik, czyli obecne klasy 6 nawiązały współpracę, a tym samym zapoczątkowały 3 rok współpracy.Jesteśmy przekonani, że współpraca między szkołami będzie się prężnie rozwijała.

Szkolna Galeria Sztuki również odwiedza Purdę. W Bibliotece Gminnej w Purdzie cyklicznie goszczą kopie polskiego malarstwa. Przedszkolaki z purdzkiego przedszkola uczestniczą w zajęciach na temat kopiowania.

Elżbieta Borsuk-Sorota