2005.05.25

Spotkanie z p. Wandą Chotomską

„Chociaż zakrawa to na żart, do restauracji przyszedł chart. Siadł przy stoliku, wybrał z karty to, co jadają zwykle charty. I czekał. Kwadrans. Dwa. Godzinę. Siedział i łykał tylko ślinę, bo kelner co po sali biegał, mówił: – Kolega! – i – Kolega! Nasz chart wykazał dużo hartu, lecz w końcu warknął: – Dość tych żartów! To ja tu głodny jak pies siedzę, a on mi mówi o koledze!!! I ku radości wszystkich gości ogryzł kelnera aż do kości.” Wanda Chotomska
To nie żart, do naszej szkoły naprawdę 25 maja zawitała poetka, autorka książek, audycji telewizyjnych i radiowych dla dzieci, p.Wanda Chotomska. Już na progu przywitały ją gromkie brawa uczniów klas I-IV. Pani Wanda zaczęła opowiadać z sposób zabawny, śmieszny i uroczy o swoim życiu i twórczości. Chętnie i z przyjemnością odpowiadała na wszystkie zadawane jej pytania. Na koniec z uśmiechem na twarzy rozdawała autografy i oryginalne wpisy do książek. W kartkowej kronice szkolnej mamy następująco dedykację, która może stać się naszym mottem „Stawiamy szlaban medialnym śmieciom, pora na książki – czytajmy dzieciom!” Wszyscy wyszli zadowoleni:)