2015.11.02

Świetlicowy Turniej Warcabowy

Warcaby to edukacyjna gra planszowa, która rozwija analityczne myślenie, koncentrację, cierpliwość oraz uczy postawy fair play, a także wdraża do przyjmowania zarówno zwycięstwa, jak i porażki. Już po raz czwarty odbył się w listopadzie Świetlicowy Turniej Warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie i uczennice klasy 1c i 2c. Do rozgrywek zgłosiło się 16 uczestników. Jeszcze przed turniejem niektórzy z nich doskonalili swoje umiejętności rozgrywając mecze towarzyskie, zarówno z koleżankami i kolegami w świetlicy, jak i w domu rodzinnym. Turniej odbywał się systemem pucharowym, podczas przerw obiadowych. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco: I miejsce – Mateusz Olczyk z kl.2c II miejsce – Michał Białek z kl. 1c III miejsce – Mikołaj Kłopocki z kl. 2c Pozostali uczestnicy: Adrian Raczyński, Michał Konończuk, Ewa Marciniak, Marcin Milewski, Ania Szor, Jaś Żurowski, Jakub Falkowski, Ola Gut, Franek Hordyński, Nikodem Karuga, Piotrek Kołodziński, Jadzia Krajewska, Agnieszka Lewandowska. Zwycięzca turnieju otrzymał złoty medal oraz puchar, z kolei dwaj wicemistrzowie zostali uhonorowani srebrnym i brązowym medalem. Pozostali uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe. W dniu 1 grudnia nagrody wręczyli dyrektor Szkoły pan Jarosław Pytlak i wicedyrektor Szkoły pani Ewa Pytlak.